Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Widok na rzekę Wartę w Konopnicy

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3 plus. Karta Dużej Rodziny, przysługuje: rodzicom - dożywotnio, dzieciom - do 18 r.ż.,  do 25 r. ż. jeżeli kontynuują naukę oraz do czasu wydania orzeczenia o niepełnosprawności jeżeli dziecko legitymuje się takim orzeczeniem. Karta przysługuje również rodzicom, którzy mieli kiedyś na utrzymaniu co najmniej  troje dzieci. Rodziny mogą korzystać z karty zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Szczegółowy wykaz i mapa partnerów Karty Dużej rodziny dostępna na stronie internetowe: https://empatia.mpips.gov.pl/kdr


Są to zniżki w takich miejscach jak:

- kino Helios, Cinema
- przejazdy kolejowe
- opłaty paszportowe
- wstęp do parków narodowych czy muzeów
- stacje benzynowe: Orlen, Lotos, CircleK, Shell.
- sieci komórkowe: Orange, Play, T-Mobile
- PZU
- Banki: Bank zachodni WBK, PKO, Pekao, Credit Agricole,
- sklepy: Carrefour, Lidl, WSiP, C&A, Świat Ksiązki, Deichman, Martes Sport , 5.10.15., DM


I wiele innych miejsc z możliwością tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych, księgarni czy zniżki na zakup ubrań, obuwia, kosmetyków, książek.

Rozglądaj się – każde miejsce honorujące kartę dużej rodziny powinno być opatrzone logo karty dużej rodziny lub spytaj u sprzedawcy.

Każdej osobie uprawnionej do Karty Dużej Rodziny jest ona udostępniona w formie elektronicznej (na urządzeniach mobilnych w aplikacji mObywatel), a także na wniosek  w wersji tradycyjnej.

Więcej informacji na stronie internetowej: rodzina.gov.pl

Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Konopnicy w pok. nr 12 lub pod numerem telefonu 43 842 44 19 wewnętrzny: 126.

Banery/Logo